جلوگیری از تقلب در نرم‌افزار حضور و غیاب تایمنیکس

با خیال راحت دَرِ تقلب را روی کارمندان متقلب قفل کنید

نرم افزار حضور و غیاب “تایمنیکس” برای جلوگیری از تقلب کارمندان سه روش مطمئن ارائه می‌کند:

تشخیص چهره با دوربین(پیشنهاد شده)

برای جلوگیری از تقلب کارمندان روش بروز و کارآمد تشخیص چهره ارایه می‌شود.
در این روش مدیر موقع افزودن کارمند عکس او را نیز اضافه می‌کند. هم‌چنین مدیر باید یک دستگاه برای تردد با تشخیص چهره مجاز کند, مثلا موبایل, لپ‌تاپ یا تبلت که در محل کار موجود است.
بدین طریق تردد فقط با همان دستگاه انجام می‌شود. کارمند هنگام حضور در محل کار با دستگاه مجاز شده تایمنیکس را باز می‌کند. سپس نرم‌افزار با تشخیص چهره کارمند ورود یا خروج او را ثبت می‌کند.

ابتدا در پیشخوان موقع افزودن کارمند جدید عکس او را نیز ثبت کنید. توجه کنید که عکس باید شامل یک چهره و واضح باشد.
بعد از افزودن کارمند در پیشخوان از فهرست کناری سمت راست روی گزینه “کارمندان” سپس زیرگزینه “جلوگیری از تقلب” لمس/کلیک کنید.
در این صفحه می‌توانید دستگاه مورد استفاده را برای تردد با تشخیص چهره مجاز کنید. به این منظور روی “مجاز کردن این دستگاه برای تردد با شناسایی چهره”  لمس/کلیک کنید.
اکنون از حساب کاربری خارج شوید. در صفحه اصلی با لمس/کلیک روی ثبت ورود برای دسترسی به دوربین درخواست می‌شود. پس از اجازه شما دوربین شروع به نمایش تصویر می‌کند.
تبریک! پس از قرارگیری کارمند روبروی دوربین ورود یا خروج ایشان ثبت می‌شود.

تعیین شبکه‌های مجاز(IP)(پیشنهاد شده)

در این روش کارمندان فقط با اتصال به اینترنت مجاز(مثل اینترنت WIFI, wireless محل کار) امکان ثبت تردد دارند. هنگامی که کارمند در محل کار به اینترنت محل کار متصل است می‌توانند ورود/خروج خود را ثبت کند.

شبکه‌های اینترنت مجاز توسط مدیر ثبت و تنظیم می‌شوند.
به این منظور در پیشخوان از فهرست کناری سمت راست روی گزینه “کارمندان” سپس زیرگزینه “جلوگیری از تقلب” لمس/کلیک کنید.
بعد از باز شدن صفحه جلوگیری از تقلب, می‌توانید نام مکانهای مجاز را تعریف کنید.
در صورتی که می‌خواهید نشانی شبکه(IP) را وارد کنید, می‌توانید تیک گزینه “نمایش نشانی‌های شبکه” را بزنید. در این صورت امکان تنظیم نشانی شبکه‌ها نیز میسر می‌شود.

شبکه‌های مجاز بوسیله نشانی یا IP شناسایی می‌شوند. با خاموش/روشن شدن modem یا reset آن, نشانی شبکه تغییر می‌کند. بنابراین تغییر باید شناسایی شده و نشانی شبکه مجاز بروز شود.
می‌توانید با کلیک روی “مجاز نمودن این … شبکه‌های مجاز” امکان شناسایی تغییر را توسط دستگاه مورد استفاده فعال نمایید. در صورت تغییر نشانی شبکه, کافیست اپ تایمنیکس  بوسیله دستگاه مجاز شده باز شود تا نشانی جدید شبکه بروز شود. پیغام سبز رنگ هنگام بروزرسانی نمایش داده می‌شود.

توجه نمایید که شبکه‌ها با نشانی ثابت(IP Static) نیازی به این مورد ندارند. فقط کافیست یکبار نشانی آنها ثبت شود.

تایید دستی

در این روش ورود/خروج کارمندان پس از ثبت توسط فرد دیگری که در محل کار حاضر است تایید می‌شود.

به این منظور از فهرست کناری روی گزینه “کارمندان” سپس زیر گزینه “جلوگیری از تقلب” لمس/کلیک نمایید. بعد از باز شدن صفحه جلوگیری از تقلب روی گزینه “تایید دستی”لمس/کلیک کنید. کارمندان مورد نظر برای تایید ورود/خروج را انتخاب و روی دکمه “فعال شود” لمس/کلیک کنید.

شروع ۳۰ روز رایگان


دسته‌بندی: آموزش
97/02/29       98/10/09
نویسنده
وحید منتظر وحید منتظر

توسعه دهنده وب هستم و در زمینه کارآفرینی و کسب و کار نوپا مطالعه دارم و پادکست می‌شنوم. مشتاقانه در حال کار روی «تایمنیکس» هستم. ورزشی که خیلی به اون علاقه دارم فوتبال هست که چندروز یکبار بازی می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *